Zabawki z rabatem do -30% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (442 Wątki)

Pessar a poród

Data utworzenia : 2017-07-04 16:46 | Ostatni komentarz 2024-05-20 14:43

Klaudiakrzan1009

6678 Odsłony
11 Komentarze

Witam wszystkie przyszłe mamusie. Od 26tc mam założony pessar z powodu skracajacej sie szyjki (22mm). Moje pytanie brzmi czy jest tu jakaś mama, ktora miala pessar i zaczął jej sie porod czy dopiero po zdjeciu?

2024-05-20 14:43

Na szczęście nie jest to nic strasznego. U wielu kobiet zakłada się pessar jak szyjka zaczyna się za szybko skracać.

2024-05-15 20:10

Tez tak uważam 

2024-05-14 19:48

Też mi się wydaje, że decyzja o założeniu pessara należy do lekarza i to on powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.

2024-05-02 13:48

W takich sytuacjach Muś my zaufać lekarzom bo co my tam wiemy. Wierzę że znają się na swojej robocie i chcą dobrze dla pacjenta i starają się zrobić wszytko co w ich mocy gdy są takie trudne sytakje 

2024-05-02 11:30

Mirela Wydaje mi się że taki pesar raczej nikt nie zakłada sobie na własną rękę tylko właśnie wręcz przeciwnie zawsze jest to przydyskutowane z lekarzem prowadzącym czy też w przypadku gdy przyjmują cię na oddział szpitalny ze skracającą się szyjką to decydują o tym lekarze w szpitalu w moim przypadku zarówno przy synu jak i przy córce a przy córce bym powiedziała to już w ogóle jeszcze bardziej bo przy synku był założony troszeczkę później A przy małej bardzo wcześnie w momencie gdy teoretycznie jeszcze się tego peseru nie zakłada ale mój lekarz zadecydował i powiedział wprost On woli zaryzykować i założyć go wcześnie bo nie ma nic do stracenia lepiej spróbować i a nóż widelec utrzyma ciążę niż nie spróbować i żebym ciążę straciła także w przypadku moich chociaż osobiście decyzja o założeniu go to było najlepsze co mógł zadecydować mój lekarz ja przez synu troszeczkę się bałam obawiałam nie wiem miałam jakiś taki lęk jak to będzie że będę takie coś nosić w sobie jak ja będę z tym funkcjonować wbrew pozorom założony dobrze w ogóle nie jest wyczuwalny wiadomo no trzeba uważać w dalszym ciągu Jeżeli chodzi o ciążę troszeczkę się ograniczać być ostrożnym ale też jak to mój lekarz powiedział nie jest wcale zalecane że trzeba się położyć i leżeć plackiem wręcz przeciwnie on jest po to aby właśnie sztucznie podtrzymywał i starać się funkcjonować w miarę normalnie oszczędzać się ale takie podstawowe rzeczy które musimy koło siebie wykonać czy też jak już mamy małe dziecko w domu no to koło tego dziecka wykonywać bez problemu i mnie osobiście i moje ciąże pessar uratował też miałam taką obawę że może się zdarzyć taka sytuacja że się osunie że wypadnie nawet raz zażartowałam do mojego lekarza czy jest to możliwe powiedział że tak jest to możliwe chociaż w jego karierze się jeszcze nie zdarzyło ale żebym się nie Obawiała jeżeli faktycznie coś takiego miałoby miejsce po prostu zadzwonić przyjechać na wizytę między pacjentkami Przyjmie mnie wyciągnie założę jeszcze raz ale że takie coś w jego karierze się jeszcze nie zdarzyło i raczej nie powinno więc nie martwić się na zapas i faktycznie było okej

2024-04-30 11:20 | Post edytowany:2024-05-02 07:53

Pesar chroni szyjkę by się nie skracała, z nim raczej nie urodzisz( natomiast jak zle założony to może wypaść). Moim zdaniem dobrze jest sytuację w każdym przypadku przedyskutować z lekarzem. I to lekarz powinien zdecydować czy pessar w takim przypadku jest konieczny, czy może też nie.Tego typu wyposażenie można przejrzeć sobie na stronie https://medycznie.com.pl/kategoria/ginekologia/wzierniki/

2021-04-08 15:49

Ja mialam pesar od 30 do 36tygodnia również z powodu szyjki 22 mm porod rozpoczął sie tydzień po zdjeciu go

2018-08-14 16:21

Justynamamajasia miałam podobną sytuację, miałam warunek oszczędzania się i udało się bez założenia pessara. W większości przy założonym pessarze kobiety powinny donosić ciążę do bezpiecznego terminu byle uważały na siebie. Jednak są takie przypadki, że poród mimo tego zacznie się wcześniej. O założeniu tego samego pessara pierwszy raz słyszę, co prawda o ile mi wiadomo i tak trzeba zapłacić z własnych pieniędzy. Nie wiem czy w szpitalu by się na to zgodzili, sądzę że jednak trzeba kupić nowy.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna